⚜️ Nádherný poznávací zájazd: ZLATÝ INDICKÝ TROJUHOLNÍK ⚜️

Termín: 08.04. – 15.04. 2020
Konečná cena: 1502€/osoba vrátane poistenia

V cene je zahrnuté: 6x ubytovanie v 4* hoteli s polpenziou, letecká doprava Viedeň – Díllí  – Viedeň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko – hotel – letisko, autokarová doprava počas okruhu, sprievodca CK, miestny sprievodca,  prehliadky podľa programu, vstupy do vybraných pamiatok, servisné poplatky 420 EUR/os. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,50 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,20 EUR/os./deň.
V cene nie je zahrnuté
Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 195 EUR/6 nocí, fakultatívne – divadelné predstavenie cca 50 EUR (platba na mieste). Upozornenie: do Indie je potrebný cestovný pas platný min. 6 mesiacov po návrate s platným vízom, na požiadanie vybaví CK Turancar za poplatok 95 EUR.

 

Predstavujeme Vám ďalší poznávací zájazd 2020! ?
⚜️ ZLATÝ INDICKÝ TROJUHOLNÍK ⚜️
Tešiť sa môžte na rušné mesto Dillí, zmes chutí ?, farieb ? aj vôní ? starého a nového sveta Indie. ?
Čaká tu na Vás najväčšia mešita Indie Jama Masjid
? či sídlo cisárov – Červená pevnosť. ?
Okázalé mesto Džajpúr Vás uchváti farbami a jazdou na slonoch ? ? k Jantárovej pevnosti. Palác Chandra Vás zasa očarí svojimi magickými výhľadmi na záhrady a v unikátnom observatóriu Jantar Mantar si obzriete dodnes funkčné astronomické zariadenia. ? ?
V Paláci vetra s miniatúrnymi oknami zistíte, ako mohli ženy kráľovského pôvodu utajene pozorovať život na ulici.
? ? A pred návšetvou Tádž Mahalu si pozritete predstavenie o príbehu veľkej lásky, ktorá stála za jeho stavbou. ??? 

Stravovanie: 6x polpenzia

PROGRAM:

1. deň – odlet vo večerných hodinách.
2. deň – prílet do rušného mesta Dillí, v ktorom sa prelínajú chute, farby a vône starého a nového sveta Indie. Popoludňajšia prehliadka mesta. Staré mesto s Piatkovou mešitou Jama Masjid, postavenou v roku 1656 a dodnes nesúcou titul najväčšej mešity v Indii, staré trhovisko časom premenené na malebný bazár, Červená pevnosť, niekdajšie sídlo cisárov postavené z červeného pieskovca. Pokračovanie v novom meste návštevou pamätníka Otca národa, Mahatmu Gándího. Návrat do hotela, večera.
3. deň – raňajky, pokračovanie v prehliadke Díllí. Jazda bulvárom Rajpath s Indickou bránou, pamätníkom venovaným padlým vojakom, prezidentský palác, v minulosti sídlo britských guvernérov počas koloniálnej nadvlády Spojeného kráľovstva, areál Kutub Mínár z 13. storočia s najvyšším tehlovým minaretom sveta (72 m). Presun do mesta Džajpúr, známeho aj pod prezývkou „ružové mesto“ – okázalé a plné farieb, patriace medzi klenoty indickej histórie. Ubytovanie, večera.
4. deň – raňajky, prehliadka Džajpúru, Jantárová pevnosť – palácový komplex týčiaci sa na kopci nad mestom, jazda k pevnosti na slonoch. Mestský palác, ktorý je ukážkou architektúry regiónu Radžastán a jeho centrom je palác Chandra s magickými výhľadmi na záhrady a mesto. Pokračovanie návštevou unikátneho observatória Jantar Mantar, v ktorom sa nachádza súbor dodnes funkčných astronomických zariadení. Posledná zastávka dňa v Paláci vetra – Hawa Mahal, postaveného na konci 18. storočia pre ženy z kráľovského rodu, ktoré vďaka miniatúrnym oknám „jharokas“ mohli nazrieť na rušnú ulicu, bez toho, aby boli samy videné. Návrat do hotela, večera.
5. deň – raňajky, návšteva „hlavného mesta duchov“ Fatéhpur Síkrí, ktoré za svojej vlády plánoval panovník Mughalskej ríše Akbar Veľký vystavať ako hlavné mesto ríše. Nestalo sa tak kvôli nedostatku vody, ktorý mesto sužoval. Pokračovanie v ceste do mesta Agra, rozprestierajúceho sa na brehoch rieky Jamuna. Práve vďaka rozmachu Mughalskej ríše tu dnes stojí množstvo veľkolepých pamiatok. Ubytovanie a večera. Fakultatívne návšteva predstavenia rozprávajúceho príbeh veľkej lásky, ktorý stál za stavbou Tádž Mahalu.
6. deň – raňajky, prehliadka pamiatok mesta Agra, medzi ktorými aj dnes vyniká svetoznáme mauzóleu Tádž Mahal, ktoré dal na počesť svojej milovanej manželky postaviť sultán Šáhdžahán. Pokračovanie návštevou Červenej pevnosti a mramorovej hrobky Itmad-Ud-Daulaha. Návrat do hotela, večera.
7. deň – raňajky, návrat do Díllí. Ubytovanie, individuálne voľno a večera.
8. deň – raňajky, odlet. Prílet vo večerných hodinách.

Doprava:
letecká

2019-10-10T13:32:12+00:00

Chcete viac informácií ? Pošlite nám kontakt, k ničomu sa nezaväzujete