Veľký okruh Mexikom -jeden z najobľúbenejších okruhov po tajomnej ríši Mayov a Toltékov ?

Upúta Vás farebnosťou a pestrosťou folklóru. Spoznáte najzaujímavejšie architektonické skvosty mayskej a aztéckej kultúry i svetoznáme letovisk

 • jeden z najobľúbenejších okruhov po tajomnej ríši Mayov a Toltékov
 • najzaujímavejšie mexické pamiatky vrátane pyramíd Chichén Itzá
 • vynikajúca mexická kuchyňa
 • relaxovanie v letovisku Cancún

Termíny  18 dní / 15 nocí :

13.10.- 29.10.2020 -2489€

7.11.-23.11.2020 -2489€

Cena zahŕňa:

 • leteckú dopravu s prestupmi (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • 15 x nocľah v hoteloch 3* s raňajkami
 • všetky transfery počas okruhu
 • všetky prehliadky a vstupy podľa programu
 • služby sprievodcu ESO travel

Cena nezahŕňa:

 • letiskové a bezpečnostné taxy 449,- EUR
 • fakultatívne výlety a vstupy nad rámec uvedeného programu
 • prepitné
 • cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň
 • Ďalšie informácie:

  Poznámka: fakultatívny príplatok za All inclusive v hoteli v Playa del Carmen na konci pobytu vo výške 239, – EUR.

  Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu – 14 osôb.

Itinerár zájazdu 

 1: PRAHA (VIEDEŇ) – MEXICO CITY
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a odlet do Mexico City. Po prílete transfer do hotela, nocľah.

2: MEXICO CITY – TEOTIHUACÁN – GUADALUPE
Raňajky. Prehliadka Mexico City, najväčšieho mesta na svete, ktoré leží v n. v. 2240 metrov. Prezriete si námestie Zócalo, ktoré bolo postavené na troskách hlavného aztéckeho komplexu chrámov; Metropolitnú katedrálu, v ktorej sa v roku 1968 konala svadba Věry Čáslavskej a Josefa Odložila. Návšteva najznámejšej mexickej archeologickej lokality Teotihuacán, ktorý je vzdialený 48 km od Mexico City. Prezriete si pyramídu Slnka, pyramídu Mesiaca, zvyšky pôvodných palácov a Triedu mŕtvych. Zastávka pri bazilike Guadalupe. Nocľah v Mexico City.

3: MEXICO CITY – ACAPULCO
Raňajky. Prehliadka Antropologického múzea, pokračovanie do Acapulca. Nocľah.

4: ACAPULCO
Raňajky. Prehliadka Acapulca, presláveného letoviska ležiaceho na brehu Tichého oceánu. Návštevníkov Acapulca priťahuje predovšetkým pobrežná promenáda, hlavné námestie, pevnosť San Diego; množstvo diskoték, barov a klubov. Nocľah v Acapulcu.

5: ACAPULCO – TAXCO – PUEBLA
Raňajky. Odchod z Acapulca do Taxco. Taxco je obklopené pohorím Sierra Madre del Sur a bezpochyby patrí k najatraktívnejším mestám Mexika. Taxco je známe ako centrum striebrotepectva, niektorí dokonca veria, že všetko striebro Mexika pochádza odtiaľ. Po prehliadke transfer do Puebla ktorá sa nachádza na úpätí pohoria Sierra Madre del Sur a je obklopená sopkami Popocatépetl, Iztaccíhuatl, Pico de Orizaba a La La Malinche. Puebla leží v nadmorskej výške 2.200 metrov, je štvrtým najväčším mexickým mestom, nocľah v Puebla.

6: PUEBLA – OAXACA
Raňajky. Dopoludňajšia prehliadka centra Puebla: katedrála Nepoškvrneného počatia na námestí, kostol Santo Domingo s kaplnkou „Capilla de Rosario“, ktorá je považovaná za najzdobenejšiu kaplnku v Mexiku s bohatou zlatou dekoráciou a knižnica Palafoxiana, považovaná za prvú v Mexiku sa 43.000 zväzkami. Nasleduje transfer do Oaxaca. Podvečerná prehliadka centra mesta a noc v meste.

7: OAXACA – MONTE ALBÁN – OAXACA
Raňajky. Ráno prehliadka archeologického náleziska Monte Albán, kde žili Zapotekovia. Rozľahlé ruiny sa skladajú z veľkého ústredného námestia obklopeného budovami, chrámami, observatóriom, ihriskom a hrobkami. Návrat do Oaxaca a popoludní prehliadka centra mesta – medzi najkrajšie objekty v Oaxaca patrí kostol Santo Domingo, kde sa prelínajú prvky gotiky, baroka, románskeho štýlu a maurské prvky. Miestne námestie Zócalo je jedným z najkrajších námestí v Mexiku, krásne upravené ako park, je obklopené kolonádami, reštauráciami a vonkajšími kaviarňami. Nocľah v Oaxaca.

8: OAXACA – MITLA – EL TULE – TEHUANTEPEC
Raňajky. Ráno transfer do mixtéckého náleziska Mitla, ktoré je považované za najlepší príklad kamenárskej zručnosti v Mexiku. Miesto je preslávené zložitými, vykladanými kamennými vzormi. Ďalšiu zastávku budete mať pri mestečku El Tule pri obrovskom starom cypruse ahuehete, ktorý je miestnou atrakciou. Cyprus je starý asi 2.000 rokov a má najväčší obvod zo všetkých stromov na svete. Hoci dosahuje výšku iba 43 metrov, jeho koruna má priemer 42 metrov a obvod jeho kmeňa je 58 metrov. Návšteva miestnej výrobne mezcalu s ochutnávkou. Nasleduje transfer do Tehuantepec, nocľah v meste.

9: TUXTLA GUTIERREZ – SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS – SAN JUAN CHANULA
Raňajky. Ráno transfer do Tuxtla a plavba loďou Canon del Sumidero s 950 metrov vysokými stenami. Nasledovať bude prehliadka najpôvabnejšieho mexického mesta San Cristóbal de las Casas. Do mesta prídete serpentínami temným píniovým lesom. Odchod do indiánskej dediny San Juan Chamula. Nocľah v San Cristóbal.

10: AGUA AZUL – PALENQUE
Raňajky. Ráno odchod smer Palenque, po ceste zastávka pri čarovných vodných kaskádach vodopádov Agua Azul. Odchod do Palenque, ktoré sa rozkladá v údolí rieky Usumacinty pod pohorím Altos de Chiapas. Nocľah v Palenque.

11: PALENQUE – CAMPECHE
Raňajky. Prehliadka Palenque, ktoré mnohí pokladajú za najúžasnejšie, najzáhadnejšie miesto Strednej Ameriky a za architektonický vrchol mayskej civilizácie. Najvýznamnejšími stavbami sú Chrám nápisov, Chrám Kríža (Chrám Jaguára), El Palacio a Templo del Conde. Prejazd z Palenque do Campeche. Nocľah v Campeche.

12: UXMAL – MÉRIDA
Raňajky. Ďalším veľkým zážitkom pre Vás bude prehliadka výnimočného archeologického náleziska Uxmal, jedného z najdôležitejších stredísk Mayov. Uvidíte tu mnoho nádherných budov: Guvernérov palác, Kúzelníkovu pyramídu, Južný palác, Korytnačí dom, Palác miestodržiteľa a Kláštor mníšok, ktorý je považovaný za najdokonalejšiu budovu takzvaného puuckého štýlu. Odchod do Mérida. V Mérida nájdete mnoho pamätihodností z koloniálnej doby v okolí námestia Plaza Mayor. Nocľah v Mérida.

13: CHICHÉN ITZÁ – PLAYA DEL CARMEN
Raňajky. Prehliadka najväčšieho a najslávnejšieho pyramídového komplexu na polostrove Yucatán, Chichén Itzá. Najznámejšou pyramídou je Kukulcánov chrám, zvaný aj El Castillo. Odchod do Playa del Carmen na predĺžený pobyt v hoteli s raňajkami v centre mesta alebo za príplatok v hoteli 4 * priamo na pláži s programom All inclusive.

14 – 15: DEŇ PLAYA DEL CARMEN
Kúpanie a oddych pri Karibskom mori, možnosť vodných športov a fakultatívnych výletov (napr. Xcaret, Paradise Island, apod.).

16: CANCÚN – PRAHA (VIEDEŇ)
Transfer na letisko v Cancúne, odlet do Prahy (Viedne).

17: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

 

2020-02-20T11:09:04+00:00

Chcete viac informácií ? Pošlite nám kontakt, k ničomu sa nezaväzujete