?11-dňová okružná plavba južným Španielskom so slovenským sprievodcom len za 858€?

Výletná loď COSTA FAVOLOSA bola postavená v r. 2011. Kapacita lode je 3800 pasažierov a 1110 členov posádky. Celkovo má 17 palúb (z toho 13 pre pasažierov). Vybavenie lode: SAMSARA SPA wellness a fitnes centrum (na 2 palubách s plochou 6000 m2, sauny, masáže, Thalasso bazén, turecké kúpele, solárium), 4 bazény (2 so zaťahovacou strechou a 1 s veľkoplošnou obrazovkou), vírivky, tobogan, multifunkčné športové ihrisko (basketbal, futbal,volejbal, tenis), vonkajšia bežecká dráha, divadlo, disko, kasíno, konferenčné miestnosti, knižnica, internetový kútik, kaplnka, obchody, kaderníctvo, kozmetika, detské kluby a animácie, 4D kino, Playstation a Grand Prix simulátor, videoherňa,5 reštaurácií a 13 barov.

 

STRAVA – plná penzia

Termín : 05.05.2019 – 15.05.2019

Cena na osobu – 858€

Úvod

11-dňová okružná plavba.

Ubytovanie

Elegantne zariadené kajuty sú vybavené regulovateľnou klimatizáciou, SAT TV, minibarom, telefónom, trezorom a sušičom na vlasy, kúpeľňou so sprchou alebo vaňou, toaletou a kozmetikou. 24 hod. kajutový servis a osobný kajutový stevard. Typy kajút: vnútorné kajuty, kajuty s oknom, kajuty s balkónom a suity (všetky s kapacitou pre 2 až 4 osoby). K dispozícii sú aj bezbariérové kajuty.

Stravovanie

Plná penzia.

Celková cena zahŕňa

10x ubytovanie v kajute s plnou penziou, voda, čaj, káva z automatov v bufetovej reštaurácii, prístavné poplatky 160 EUR/osoba, vybrané služby na lodi.

Celková cena nezahŕňa

dopravu do/z prístavu, nápoje, prepitné (platba na lodi) 10 EUR/dospelá osoba/noc, 5 EUR/dieťa 3-14 rokov/noc, fakultatívne výlety, cestovné poistenie.

Program zájazdu

1. deň

Savona (Taliansko) odchod 16:30 h.
Prístavné mesto Savona leží v severotalianskej Ligúrii cca 40 km od Janova. Je známe predovšetkým ako prístav pre výletné lode a trajekty na Korziku. Medzi najdôležitejšie pamiatky mesta patrí baroková bazilika Duomo Santa Maria Assunta z konca 16.stroročia, v ktorej môžete obdivovať fresky „Sixtínskej kaplnky Savony“, palác Gavotti s múzeom a stredoveká pevnosť Fortezza del Priamar. Symbolom mesta je aj veža Leon Pancaldo, nazývaná aj ako Torretta.

2. deň

Marseille (Francúzsko) príchod 09:00 h – odchod 17:00 h.
Multikultúrny prístav Marseille s bohatou históriou, ktorá sa tiahne až do antického Grécka. Marseille bolo v minulosti vnímané ako špinavšie a chýbal mu pôvab Cannes alebo St Tropez. No táto „čierna ovca“ na pobreží Provensálska postupne vyrástla až na  Európske hlavné mesto kultúry (r. 2013). Srdcom Marseille je živý Vieux Port (starý prístav), starodávna štvrť Le Panier – najstaršia časť mesta a za návštevu určite stojí aj štvrť République so štýlovými butikmi a oblasť Joliette, v ktorej nájdete katolícku katedrálu Notre Dame de la Major.

3. deň

na mori

4. deň

Malaga (Španielsko) príchod 09:00 h – odchod 19:00 h.
Malaga je starobylé stredomorské prístavné mesto. Stará Alcazaba a hrad Gibralfaro z výšky strážili všetko, čo sa dialo v prístave. Dnes ponúkajú ohromujúci výhľad na pobrežie. Malaga je tak trochu anomáliou na pobreží Costa del Sol. Medzi nekonečnými úsekmi plážových letovísk je skutočnou metropolou. Turisti by sa síce asi dlho nezdržali na neďalekej pláži, ale starobylé ruiny, krásne záhrady a fantastické Picassovo múzeum ich dostanú vždy. Historické centrum so starosvetskou atmosférou môžete objavovať cez úzke ulice pešej zóny s malými butikmi a námestiami plnými terás tapas reštaurácií.

5. deň

na mori

6. deň

Lisabon (Portugalsko) príchod 08:00 h.Lisabon ako hlavné a najväčšie mesto Portugalska existovalo už v 12. storočí p.n.l. ako fénické obchodné centrum. Mesto je rozdelené na 53 mestských častí. Za významnejšie možno pokladať pôvodné historické štvrte, ako je Alfama – najstaršia lisabonská štvrť, Baixa, ktorá vznikla po zemetrasení v roku 1755, Biarro Alto – centrum kaviarní, kníhkupectiev a barov a Belém, kde sa nachádza Kláštor Hieronymov spolu s Belémskou vežou, obe pamiatky sú zapísané na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

7. deň

Lisabon (Portugalsko) odchod 16:00 h.

8. deň

Cadiz (Španielsko) príchod 09:00 h – odchod 19:00 h.

V južnom Španielsku, ktoré vyzerá, ako by chcelo objať Afriku, je nezabudnuteľné miesto plné teplých farieb a strhujúcich, živých zážitkov. Tým miestom je Cádiz, „malý hrnček zo striebra“, ako sa mu tiež hovorí. Prvé dve veci, ktoré upútajú vašu pozornosť v Cádize budú počasie a dlhé, predlhé a krásne pláže z jemného piesku. Slnko vás počas dňa v Cádize bude sprevádzať väčšinu dňa a jeho neskoré západy vám zaručene spríjemnia návštevu mesta. Vďaka dlhým večerom si môžete vychutnávať jeho čaro naozaj naplno. Ďalším bohatstvom tohto mesta sú jeho ľudia, ktorí sú veľmi priateľskí, spoločenskí a stále dobre naladení.

9. deň

na mori

10. deň

Barcelona (Španielsko) príchod 09:00 h – odchod 17:00 h.Druhé najväčšie mesto Španielska, Barcelona je úžasné mesto s množstvom múzeí, galérií s bohatým výberom kultúrnych podujatí. Nachádza sa na severo-východnom pobreží Španielska. Návšteva Barcelony poteší nielen milovníkov histórie či futbalu, ale aj tých čo obľubujú diskotéky a zábavu. V najstaršej časti mesta Ciutat Vella sú takmer všetky historické pamiatky (Bazilika Santa Maria del Mar, námestie Plaça Sant Jaume, ulica La Rambla, L’Aquarium, ZOO) a múzeá (Múzeum mesta Barcelona, Múzeum erotiky, Picassovo Múzeum, Múzeum moderného umenia).

11. deň

Savona (Taliansko) príchod 09:00 h.
Prístavné mesto Savona leží v severotalianskej Ligúrii cca 40 km od Janova. Je známe predovšetkým ako prístav pre výletné lode a trajekty na Korziku. Medzi najdôležitejšie pamiatky mesta patrí baroková bazilika Duomo Santa Maria Assunta z konca 16.stroročia, v ktorej môžete obdivovať fresky „Sixtínskej kaplnky Savony“, palác Gavotti s múzeom a stredoveká pevnosť Fortezza del Priamar.

 

2019-03-27T11:57:12+00:00

Chcete viac informácií ? Pošlite nám kontakt, k ničomu sa nezaväzujete